2020-02-25, 21:08

Atspausdinta iš:
http://wap.maps.lt/index.php?id=135683

Dovana Maps.lt bendruomenei – galimybė kurti savo žemėlapius


2012 01 19

Populiarioji „Maps.lt" svetainė pasitinka naujuosius metus paruošusi dovaną: nuo šiol svetainės lankytojai galės nemokamai kurti savo žemėlapius. Ši galimybė atsirado sujungus debesyje veikiančios „Esri" programinės įrangos arcgis.com resursus su „Maps.lt" detaliais ir tiksliais žemėlapiais.

Jau daugiau nei dešimtmetį „Maps.lt" svetainėje lankytojai ieško reikiamų adresų, maršrutų, įdomių vietų ir kitos naudingos informacijos.  Dabar žengiamas dar vienas naujas didelis žingsnis - geografinį „Maps.lt" pagrindą žmonės gali naudoti patys kurdami žemėlapius. 

Kiekvienas gali pasirinkti sau aktualią temą: ar tai asmeninio sklypo, ar kelionės su šeima, o gal - apylinkės įžymybių, gamtos ir istorinių paminklų, vaikystės prisiminimų, studijų draugų ir t.t. Belieka pasitelkti fantaziją. Kuriant žemėlapį, objektus galima žymėti tiek linijomis, tiek taškais, tiek plotu, įsikelti jau paruoštus duomenis, naudoti informaciją iš kitų žmonių sukurtų žemėlapių, kurti vienam ar kartu su bendraminčiais.   Žemėlapį galima išsaugoti tik sau, dalintis ir publikuoti norimai draugų grupei, daryti matomą visiems ar įterpti į savo asmeninę svetainę.

„Pristatydami šią paslaugą, siekiame GIS technologijas padaryti kasdienio gyvenimo dalimi,  prieinamas kiekvienam, besinaudojančiam kompiuteriu ir internetu. Tuo pačiu norime paskatinti GIS technologijų naudojimą mokyklose ir kitose mokymo įstaigose, lavinti erdvinį aplinkos suvokimą, integruoti geografijos, IT, istorijos, pasaulio pažinimo, biologijos ir įvairių kitų dalykų žinias," sako „Maps.lt" produkto vadovas Arvydas Dotas.

Apsilankę arcgis.com svetainės galerijoje, naudotojai jau ras įvairių Lietuvoje ir pasaulyje sukurtų žemėlapių pavyzdžių, šablonų, duomenų. Netolimoje ateityje planuojame pristatyti specializuotų, debesyje veikiančių žemėlapių kūrimo sprendimų verslui.

Daugiau informacijos apie ArcGIS Online .

Sistemos iliustracija:

Susikurti žemėlapį galite čia


 

© 2001-2019 UAB "Hnit-Baltic". Visos teisės saugomos.