2020-02-25, 21:24

Atspausdinta iš:
http://wap.maps.lt/index.php?id=199765

Rinkimų rezultatai ir analizė - internetiniuose žemėlapiuose!


2012 10 12

Vilnius, spalio 8 d. Bendradarbiaudama su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK), UAB „Hnit-Baltic" sukūrė rinkimų rezultatų interaktyvių žemėlapių sistemą, kuri pateikia rinkimų statistinę informaciją geografine forma. Žemėlapių galerija lengvai pasiekiama per „Maps.lt" svetainę.

„Šių rinkimų rezultatų žemėlapių išskirtinumas yra tai, kad šalia jau tradicinės rinkimų apylinkės ir trumpiausio maršruto iki jos paieškos, pateikiame ir įvairių rinkimų rezultatų analizės įrankių ArcGIS debesyje," sako „Maps.lt" produkto vadovas Arvydas Dotas.

Šiuo metu sistemoje į geografinę erdvę perkelti 2008 m. Seimo rinkimų duomenys. Šių rinkimų pavyzdžiu yra pasirengta rinkti bei skelbti duomenis ir apie ateinantį savaitgalį vyksiančius rinkimus.

Ateityje planuojama į geografinę formą perkelti visų anksčiau vykusių rinkimų, kurių informacija yra prieinama, žemėlapius. Tuomet bus galima analizuoti ne tik vienų rinkimų rezultatus, bet ir lyginti juos su ankstesniaisiais, stebėti rinkėjų aktyvumo, požiūrių pokyčius ir kitą aktualią informaciją, atlikti analizę pagal įvairius demografinius kriterijus.

Ši sistema yra daugiau nei iš anksto paruošti ir vizualiai pateikti skaitmeniniai žemėlapiai. Naudojama kompanijos „Esri" ArcGIS Online  technologija suteikia galimybę kaupti su rinkimais susijusią informaciją ir kiekvienam lankytojui savarankiškai ją dėlioti, analizuoti bei spręsti. Tai tampa interaktyviu įrankiu, kuriuo žurnalistai, analitikai ar kiti rinkimų rezultatais besidomintys žmonės galės patys kurti savo žemėlapius, atlikti rinkimų analizę, įsikelti savo sudarytus interaktyvius žemėlapius į savo svetaines, dalintis jais.

Rinkimų metu ir iš karto po jų „Hnit-Baltic" darbuotojai pateiks svetainėje iš VRK gaunamus naujausius rinkimų rezultatus pagal rinkimų apygardas, konsultuos žurnalistus įsikeliant rinkimų žemėlapius į įvairių leidinių svetaines ar asmeninius tinklaraščius. Dėl konsultacijų bus galima kreiptis el. paštu arcgisonline@hnit-baltic.lt.

Pristatydami šią paslaugą kaip pavyzdį, siekiame parodyti, kad GIS technologijos gali supaprastinti ir padėti greičiau atlikti daugelį darbų, dalintis informacija ir ją analizuoti," sako „Maps.lt" produkto vadovas Arvydas Dotas.

Geografinių informacinių sistemų pagrindu sukurta žemėlapių sistema ir ateityje galės būti naudinga VRK bei kandidatams pasiruošimo rinkimams laikotarpiu ir jų metu, rinkėjams ir visiems suinteresuotiems asmenims, kuriems aktualūs geografiniai rinkimų duomenys bei jų rezultatų analizė.


 

© 2001-2019 UAB "Hnit-Baltic". Visos teisės saugomos.