Sistemos kūrėjas

Tel. (8 5)  215 0575
El. p. maps@hnit-baltic.lt
www.hnit-baltic.lt

Naudojama
technologija


Apklausa

Kokios informacijos norėtumėte ieškoti per Maps.lt?

Įmonių, degalinių, bankų informacijos

Kaimo turizmo sodybų

Eismo informacijos realiu laiku

Lankytinų objektų informacijos

Nekilnojamojo turto informacijos

Naujienos

Eurostat erdvinių duomenų infrastruktūros vystyme dalyvaus ir UAB „Hnit-Baltic“

2013 03 29

Vilnius, kovo 29 d. Europos Komisijos statistikos biuras (Eurostat) pasirašė generalinę sutartį dėl Erdvinių Duomenų Infrastruktūros (EDI) vystymo ir palaikymo su „Atkins" ir „Con terra" jungtinės veiklos partneriais. Sutartis bus vykdoma 48 mėnesius ir apims Europos komisijos EDI - „INSPIRE@EC“ - techninių komponentų, suderinamų su Europos EDI (INSPIRE), vystymą. Pagrindinis INSPIRE@EC tikslas yra sukurti platformą, leidžiančią dalintis erdvine informacija tarp Europos Komisijos departamentų ir tokiu būdu palengvinti bendradarbiavimą bei sumažinti operacijų kaštus, optimizuojant darbo procesus, besiremiančius paskirstytos erdvinės informacijos turėjimu bei pasiekiamumu.
 
Sutartį vykdysiantį įmonių konsorciumą sudaro jungtinės veiklos partneriai „Atkins" ir „Con terra" bei 4 subrangovai: „Hnit-Baltic", „GeoCat", „K.U. Leuven" ir „SIGGIS". Konsorciumas subūrė stiprią komandą, turinčią patirties bei gerai išmanančią tokias geoerdvines temas bei technologijas kaip INSPIRE, SDI, SEIS, OGC, Esri, GeoNetwork ir atvirojo kodo programavimą.
 
Geografinių duomenų gamybos ir naudojimo Europos Komisijoje procese bendram INSPIRE@EC geoportalui keliama nemažai iššūkių ir uždavinių. Remiantis šia sutartimi, pagrindinis dėmesys bus sutelkiamas į geoportalo naudojimo gerinimą, siekiant INSPIRE@EC padaryti pagrindine Europos Komisijos kasdienio darbo platforma erdvinių duomenų mainams bei bendradarbiavimui naudojant EDI. Šios svarbiausios sritys yra pasirinktos dėl jų prieštaringo pobūdžio, o „Atkins" ir „Con terra" konsorciumas, atsižvelgdamas į šiuos kylančius iššūkius, atliks pagrindinį vaidmenį kuriant bei prižiūrint INSPIRE@EC.
 
„Hnit-Baltic" buvo pakviesta tapti šio konsorciumo partnere, atsižvelgus į kompanijos sukauptą patirtį ir kompetenciją nacionalinių erdvinės informacijos infrastruktūrų kūrimo srityje. „Hnit-Baltic" prisideda prie INSPIRE geoportalų kūrimo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
 
Apie INSPIRE

 
  Atgal | Į viršų   Spausdinti